Dětské dorty


Jedlý papír na dorty

Určitě znáte různé zdobení na dorty. Marcipánové růžičky, figurky z čokolády, cukrové sypání, želatinové bonbony. Možná jste si někdy sami říkali, že by bylo hezké ozdobit dort konkrétním obrázkem, ale nelíbí se vám obrázek vyrobený z krému. Nebo jste přemýšleli o tom, jak například na dort pro babičku umístit fotku vnoučat, aniž by se musela sundávat, protože jak známo fotografický papír se nejí. Takový nápad dostali i cukráři, kteří vymysleli tzv. jedlý papír, na který se fotky nebo obrázky jednoduše ofotí.

Obrázky na jedlém papíru se skvěle hodí na dorty, které se vyrábí u příležitosti otevřených dveří určité firmy, kdy je na obrázku areál firmy a logo. Jedlý papír hodně využívají kamarádi, když si chtějí z oslavence vystřelit a překvapit ho nějakou zdařilou fotomontáží nebo fotkou z povedené akce, na kterou by dotyčný nejraději zapomněl. Nejvíce se ale osvědčují obrázky pohádkových animovaných anebo filmových postaviček na dětské dorty pro děti nebo vnoučata.

Takový obrázek na jedlém papíru vypadá velmi efektivně a přitom výroba podobného dortu není nijak náročná. Stačí jen dort dozdobit podle přání nebo podle barev použitých na obrázku. Někdy stačí jednoduše obrázek umístit na korpus potřený krémem a už se ani nemusí dále zdobit, protože obrázek je dostatečně výmluvný a další zdobení by bylo zbytečné.

Novinku posledních pár let - jedlý papír na dorty - máme samozřejmě v nabídce také. Velkou část motivů, které jedlý papír nabízí, si můžete vybrat sami z hotových návrhů. Není však vůbec problém připravit dort a jedlý papír vytisknout potravinářskými barvami na jedlý, tenký list papíru přesně podle Vaší fotografie, kterou nám dodáte.
Na dorty a jedlý papír jsme tiskli už snad úplně všechno - fotky členů rodiny, psů, koček, ale i fotky z maturitního tabla, školního srazu, fotbalového družstva - motivů byla jich opravdu spousta. Dlužno podotknout, že konzumace dortu. která má na sobě jedlý papír, je naprosto zdravotně nezávadná, a nemá žádný vliv na chuť dortu nebo krému. Jedlý papír i jedlé barvy jsou bez jakékoli příchuti


Fotogalerie: Dorty s jedlým papírem

Tato fotogalerie je prázdná.